Pracownia maski

dono Atelier

Maski znane są na całym świecie dzięki sile swojej ekspresji, dynamice i jako środek wyrazu. Twórcy atelier teatralnego Studio Dono fascynując się tym zjawiskiem, sami sięgnęli po techniki ich wykonania.

Jonathan Fröhlich- od 2010 roku zajmuje się tworzeniem różnego rodzaju masek teatralnych pod względem techniki i pochodzenia- począwszy od techniki papier-mâché po tradycyjne maski komedii dell’arte. Tworzeniem skórzanych masek według tradycyjnych reguł zajmuje się od kilku lat, większość z nich powstaje na potrzeby spektakli Trupy KOMEDIANTY oraz Szkoły Komedii dell’Arte. Krajowa Scena Komedii dell’Arte w Teatrze Praska 52 wykorzystuje maski Jonathana w spektaklach: „Oberża pod złamanym groszem” oraz „Pan i sługa”. Ponadto, współpracując z Janem Polewką wykonał maski do spektaklu „Sługa dwóch panów” Carlo Goldoniego w Teatrze Dramatycznym w Warszawie.
Jonathan tworzy także maski nie związane z komedią dell’arte, są to m.in. Maska Neutralna oraz maski Owcy i Barana- stworzone we współpracy z Janem Polewką do baletu „Harnasie” Karola Szymanowskiego, zrealizowanego przez Balet Dworski Cracovia Dazna.

Maski powstają nie tylko do spektakli, część z nich (maska neutralna, maski ekspresyjne) jest wykorzystywana podczas warsztatów teatralnych.

Zachęcamy do kontaktu w kwestii współpracy, zamówienia lub kupna: kontakt